THINK BIG HOLD THE WORLD!
Yeni Tesisleri ile birlikte ihracat hacmini artıran WAGGER. Dünyayı Kucaklamaya Devam Ediyor.
5 Mart 2019

Yeni Tesisleri ile birlikte ihracat hacmini artıran WAGGER. Dünyayı Kucaklamaya Devam Ediyor.

Müşteri, bayi ve çalışanlarının memnuniyetini hedefleyen, müşterilerine kısa termin süresinde uygun maliyetli çözümler sunan bir firma vizyonuna sahip olan Wagger Attachments, bugün hala bir aile işletmesi olup Türkiye’nin lider ataşman üreticisi konumuna ulaşmanın gururunu yaşıyor.

“Think Big! Hold The World” Markasının büyümesi ve gelişmesi için ciddi yatırımlar yapmaya devam eden Wagger, mevcut modellerin gelişmesine ve farklı pazarlar için yeni ataşmanların üretilmesine önem veriyor.

Firmanın Genel Koordinatörü Ahmet Haydar Gül, yeni tesislerinin kapılarını Material Handling dergisine açtı ve bu yeni tesis hakkında bilgi verirken bu yıl Smart Roller ürününü de piyasaya sunmaya hazırlandıklarının müjdesini verdi.

Gül, kendisine yönelttiğimiz soruları cevapladı.

Ataşman neden gereklidir?

Ataşman kullanımının bir işletmeye verimlilik sağladığı gerçeği bilinmektedir. Ürüne uygun ataşman kullanımı depolama maliyetlerini azaltmakta ,para ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. İş güvenliği açısından da gerekli olduğu gibi elleçleme süreçlerinde ürün üzerinde oluşabilecek hasarları ortadan kaldırmaktadır .kısaca ataşman “Verimlilik demektir”

İmalat aşamasından bahsedermisiniz?

CNC temelli üretim sürecinin tüm aşamalarını kendi bünyesinde gerçekleştiren firmamız,, dizayn, kesme, bükme, kaynak, işleme, montaj, boya ve test aşamalarında modern teknolojiyi yakından takip etmektedir. Üretimin her aşamasında malzemenin ve ataşmanın kalite kontrolleri titizlikle yapılmaktadır.

Ürün kalitesi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik belgeleri ile tescillenen Wagger, dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Kuruluşundan bugüne WAGGER ataşmanları ile ilgili ne gibi gelişmeler oldu anlatırmısınız?

Gülmak İstif makineleri kuruluşundan bu yana öncelikli olarak Türkiye’de yapabileceklerinin azamisini gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Bu felsefe çalışanlarımız nezdinde de içselleştirilmiş ve sahiplenilmiştir.

Bu anlayışla inşa ettiğimiz WAGGER markası hem kullanıcıları, hem tedarikçi ve bayileriyle kalıcı ve ülkenin iktisadi kalkınmasında etkin bir çaba haline dönüşmüştür.

Geçtiğimiz yıl kuruluşunun 50 yılını kutlayan firmamız bu yıl hedeflerine ulaşabilmek amacıyla yeni fabrika yatırımı ile toplamda 7.000 m2 bir alana sahip oldu .kuruluşundan bu yana farklılığı yaratmayı ilke edinmiş WAGGER ailesi daha verimli daha kaliteli bir ortamda üretime devam edecektir.

“Ortam mesajın kendisidir” düsturu ile yeni tesislerimizi çevreci, çalışanlarını düşünen ve müşterilerine en iyi hizmeti ve ürünü sunabilecek ortamı yaratacak bir konsept ile oluşturduk.

İdari binanın elektriğini güneş panelleri ile sağlayarak %50 tasarruf sağladık, yağmur suyunu biriktiren yeraltı depo sistemi ile su tüketimini %20 azalttık. çalışanlarımızın kendini daha iyi hissedebileceği bir ortam sağladık fabrika içerisinde ağaçlandırmalar yapıldı Green Factory konsepti hedeflerini azami şekilde gerçekleştirmeyi amaç edinmiş çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve diğer sanayi kuruluşu sahiplerinin oldukça ilgisini çekmeyi başarmıştır. tüm misafirlerimizi yeni konseptimizi görmeye davet ediyoruz.

Ürün portföyünüze yeni ataşman tipleri ilave edildimi bilgi verirmisiniz?

AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarını ilke edinmiş firmamız bu yıl Smart Roller ürünü piyasaya sunmaya hazırlanmaktadır .yaklaşık 3 yıldır çalışmaları süren ürün gerekli testleri geçtikten sonra kullanıma başlanmıştır.

WAGGER markası olarak yurt dışına ihracat yapıyormusunuz yapıyorsanız hangi ülkelere

WAGGER , “Think Big Hold The World” sloganı ile en baştan beri yurt dışı pazarlarını hedeflemiştir.İngiltere,Hollanda,Polonya,Makedonya,Romanya,Bulgaristan gibi ülkelere bayiler aracılığıyla ticaret yapmaktadır.

Kaynak: Material Handling Dergisi