Tarihçe

Çukurova bölgesinde sanayi, 1800'lü yılların sonlarına doğru yabancı sermayenin girişimleri ile tohumları atılmıştır. İlk olarak tarım ürünlerine yönelik kurulan sanayi, başta pamuk olmak üzere iplik, dokuma, küspe ve çiğit yağı işleme makineleri ile başlamıştır. Sanayinin gelişme süreci Cumhuriyetin kurulmasından sonra da devam etmiştir.

II. Dünya Savaşı'ndan sonra Marshall Yardımları 1950'li yıllarda yerli sermayenin birikiminin yeterli güce erişmesi ile incirlik hava üssünün Adana'ya kurulması gibi sosyal olayların hazırladığı zeminde art arda birçok sanayi kuruluşu faaliyete girmiştir. Sanayi kuruluşlarının faaliyete geçmesi ile pamuk tarlaları, pirinç tarlaları tarım alanlarının,ıslah edilmesi, çırçır fabrikaları iplik tesisleri yağ ve küspe fabrikaları tarımsal kökenli makineleşmeyi de beraberinde getirmiştir. Sanayi kuruluşunda kullanılann tekstil makinelerinin traktörlerin ve buna benzer birçok makinenin ithal olması nedeni ile yedek parça ve servis problemlerini de beraberinde getirmiştir.

GÜLMAK İSTİF MAKİNELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ, Selim GÜL tarafından 1968 yılında 'Selim Gül İş Makineleri' adı altında kurulmuştur.Tarımsal sanayi de merkez olan Adana etrafında bulunan illere Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Mersin gibi illere de hizmet vermiştir.1986 yılında Avrupa'nın 5. büyük tekstil firması olan Güney Sanayi Mensucat'ın forklift ve ataçman bakımlarını komple üstlenmesi beraberinde branşlaşmayı getirerek bu tarihten itibaren sadece forklift ve forklift ataçmanları konusunda faaliyetine devam etmiştir.

2002 yılında Selim Gül İş Makineleri, 'GÜLMAK İSTİF MAKİNELERİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.' olarak faaliyetine devam etmiştir. 2004 yılında 'WAGGER ATTACHMENTS' markasıyla ürün gruplarını belirleyerek, dünya pazarında ürün ve hizmet kalitesini sunabileceği bir ivme yakalamıştır. GÜLMAK İSTİF MAKİNELERİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. kurulduğu günden bu yana ilkeli bir ticaret anlayışı ile ürün gruplarını hedef pazar teleplerine göre farklılaştırarak yetkin ve uzmanlaşmış kadrosu ile ülkesine ve dünyaya ürettiği değerleri müşterileri ile paylaşmasını bilmiştir.

 


 




 

copyright © - 2013 wagger.com.tr - tasarım & programlama: mag-net web